Використання чорного кольору в інтер’єрі

Чорний — це дуже сильний колір, нейтральний, який часто використовують у малих дозах. Однак також існує можливість використання чорного як основного кольору для інтер’єру кімнати. У цьому випадку вам потрібно взяти до уваги кілька аспектів, такі як функціонування кімнати, атмосфера, яку ви намагаєтесь створити, інші кольорові акценти, які використовуються в облаштуванні кімнати, і стиль, який ви хочете оформити. З правильним підходом будь-яка кімната може використовувати чорний колір на свою користь.

Цей колір має багато відтінків. Якщо розташувати поруч кілька чорних предметів, можна побачити різницю в нюансах і тонах. Це значить, що при порівнянні ми не завжди сприймаємо чорний, як справді чорний. Таким чином можна знайти безліч рішень використання чорного кольору в інтер’єрі, особливо поєднуючи його з іншими кольорами.

Важливо знати, що чорний колір привертає увагу, тому його можна використовувати, щоб виділити і відтінити деталі. В той же час чорний колір поглинає світло, тому його використання в невеликому приміщенні повинно бути особливо обережним. Радимо уникати чорних меблів в темних кутках будинку, оскільки вони будуть там поглинати світло, а простір оптично зменшиться.

Як додати чорний колір у ваш інтер’єр
Якщо ви боїтеся помилитися з чорним кольором в інтер’єрі, ознайомтеся з наступними порадами, які допоможуть використовувати цей колір правильно.

1. Пофарбуйте тільки одну стіну: навіть одна чорна стіна додасть вашому інтер’єру новий вигляд. Але перефарбовувати стіну — це не єдиний варіант, також можна використати вагонку, яка ще й прикрасить стіну своєю текстурою. Пам’ятайте, чорна стіна виглядає доречно у великих кімнатах, таких як їдальня або вітальня.

2. Поєднуйте кольори: чорний виглядає чудово з нейтральними кольорами. Поставте білий або сірий диван біля чорної стіни. Контраст можна пом’якшити чорними аксесуарами, розмістивши їх в інших частинах кімнати, наприклад, шторами.

3. Чорний колір на кухні: поєднання чорних глянцевих або матових фасадів з мідною фурнітурою — унікальне, меблі виглядають дорого та ексклюзивно. Кухня чорного кольору для вас занадто радикальне рішення? Тоді поставте чорну кухонну плиту, яка відмінно підходить для кольорової і дерев’яної кухні.

4. Комбінуйте: чорний добре поєднується з яскравими кольорами і створює оригінальний зовнішній вигляд. Виберіть чорний у поєднанні з якимось з цих кольорів, тоді ваш інтер’єр не буде створювати враження хаотичного або пригніченого. Чорний виглядає гармонійно, наприклад, поряд із золотим, жовтим або помаранчевим.

5. Нестаріюча класика — поєднання чорного та білого. Такий варіант інтер’єру підходить, як для молодих сучасних пар, так і для людей старшого віку. У цьому випадку важливо зосередитися на збалансованому поєднанні глянцевих та матових поверхонь. Матова фактура створює відчуття затишку, її легше підтримувати в чистоті, але іноді матовий чорний колір не створює потрібного настрою.

6. Акценти чорного кольору. У випадку, якщо вам подобається чорний колір, але ви недостатньо рішучі для того, щоб використати його інтер’єрі — зробіть ставку на крихітні аксесуари чорного кольору. Такий підхід не зробить кардинальних змін у вашій кімнаті, але зможе допомогти розставити акценти у вашому інтер’єрі.

Повернутись