Скандинавський стиль — філософія домашнього затишку

Серед безлічі трендових напрямів в дизайні житла, скандинавський стиль зараз користується величезною популярністю. Він гармонійно поєднує в собі простоту, універсальність, справжній затишок і доступність. Проекти в сканді стилі можна зустріти по всьому світу, але особливо важливий він в країнах з суворим північним кліматом, де сонце рідкісний, але бажаний гість. Велика кількість світла, натуральних матеріалів, світлих тонів, легких текстур і ненав’язливих малюнків — саме це так необхідно для внутрішнього спокою здавалось би нескінченними зимовими вечорами. Свій внесок в розвиток стилю внесла і загальна тенденція до натуральності і чистоти — люди прагнуть зробити свої будинки не просто комфортними для життя, але і екологічними, безпечними для здоров’я.

Головні особливості скандинавського стилю:

1. Кольорове оформлення в світлих тонах. У північних країнах нестачу сонячного світла можна компенсувати вміло підібраними кольорами та відтінками. Перше місце в рейтингу кольорів займає білий, але щоб приміщення не перетворилося в лікарняну палату, його часто розбавляють пастельними тонами. Світло-сірий, молочно-бежевий, блакитний в комбінації з білим будуть виглядати чудово і принесуть в інтер’єр світло навіть в найпохмуріший день. Яскраві деталі вітаються, але зовсім в невеликій кількості. Це може бути барвиста картина на стіні, яскравий пуф або помітна для підлоги ваза.

2. Культ простоти. Всі предмети домашнього вжитку підібрані так, щоб зробити простір зручним для життя. Тут немає місця модним меблевим гарнітурам, специфічного декору і розкоші. Вітається еклектика — вінтажні меблі вдало компонуються з предметами сучасного дизайну і речами, якими користувалися ще мами і бабусі. Головне, поєднати всі елементи спільною ідеєю і фактурами, а відсутні деталі заповнити природними формами. Скляний столик з дерев’яною опорою або масивна гілка у вигляді вішалки відмінно впишуться в концепцію скандинавського стилю.

3. Багато природного світла. Скандинавський стиль передбачає великі вікна, крізь які природне світло вільно потрапляє в кімнату, відбивається від світлих поверхонь і робить приміщення ще більш просторим. Такі вікна несумісні з щільними важкими шторами. Ідеальний варіант — напівпрозорі легкі тюлі.

4. Лаконічна геометрія форм. Меблі в скандинавському житлі прості, функціональні та ергономічні. Стиль повністю відкидає химерність і навантаженість. Відкриті стелажі, дивани-трансформери, модульні конструкції зі зручними поличками — скандинавські меблі підкорюють своєю простотою і чарівністю. Гарним доповненням стануть меблі і аксесуари з лози або ротанга. Вони будуть мати гарний вигляд на тлі світлих поверхонь, принесуть в інтер’єр невимушеність, легкість і розбавлять суворий північний колорит.

5. Велика кількість зелених рослин в будинку. Скандинавський стиль любить живу зелень. Народи півночі сумують за коротким літом і саме так висловлюють свою любов до природи. Кімнатні рослини в горщиках традиційно виставляють на підвіконні, розставляють на підлозі або підвішують у кашпо. Вони не тільки тішать око, але і стають яскравим красивим акцентом в дизайні. Вихід є і для тих, кому доглядати за рослинами ніколи: невибагливі кактуси відмінно впораються із завданням прикраси інтер’єру.

6. Виразні аксесуари. Скандинавський декор — це незвичайні деталі, які не кидаються в очі, але завжди викликають інтерес. Кераміка і порцеляна на відкритих полицях, килими і доріжки, свічки, мінімалістичні картини і постери, декоративні подушки на м’яких меблях — все це створить відчуття затишку і зробить приміщення більш привабливим.

Скандинавський стиль — особлива філософія, де в теплій домашній атмосфері з дрібниць складаються щоденні радості. Тут немає строгих правил і канонів, це скоріше стан душі, відкрите ставлення до життя і нерозривний зв’язок людини з природою.

 

Повернутись