Що потрібно знати при створенні інтер’єру маленької квартири

Основну частку в новобудовах займають маленькі квартири. Вони викликають великий попит у покупців завдяки низькій вартості. Площа однієї такої квартири становить в середноьму 30-35 квадратних метрів. Як задіяти все по максимуму? При облаштуванні обмеженого простору використовуйте дизайнерські прийоми. Так ви зможете створити інтер’єр малої квартири, який буде зручним і красивим, практичним і затишним. Дамо кілька порад з облаштування маленької квартири.

1. Оцініть габарити.
Перш ніж робити ремонт в невеликій квартирі, вивчіть планування і габарити приміщення. Дотримуйтеся основних принципів планування, щоб не позбавити своє житло комфорту і зручності. Ширина коридору, наприклад, не повинна бути менш ніж 70 см. В іншому випадку переміщатися по вузькому простору буде вкрай незручно. Оцінка стандартів допоможе правильно розпланувати розміщення меблів і зробити квартиру зручною для життя. Сучасні дизайнери можуть об’єднати в маленькому приміщенні кілька різних зон. Щоб зберегти естетичність інтер’єру, слід використовувати візуальне зонування.

2.Виходьте за рамки.
У малогабаритному приміщенні складно розмістити всю необхідну техніку і меблі, якщо слідувати класичним принципам облаштування. Тут вам стануть у пригоді нестандартні рішення. Меблі-трансформери допоможуть звільнити більше простору, вбудована техніка забезпечить зручність переміщення по маленькій кухні, підвісні конструкції знадобляться для додавання інтер’єру легкості. Обов’язково враховуйте колірну гамму, щоб кімната здавалася просторою.

Кухонний стіл трансформер

Ліжко трансформер

3.Зберігайте речі правильно.
Заздалегідь визначте місця для зберігання. В інтер’єрі маленької квартири добре виглядатимуть вузькі шафи-купе, трансформований диван або ліжко з ємностями для зберігання білизни та інших речей. Оскільки стандартні меблі не завжди будуть ідеально підходити до вашого планування, використовуйте меблі під замовлення, щоб грамотно задіяти кожен доступний сантиметр площі. Стіни можна прикрасити легкими полками, підвісними шафками, відкритими стелажами.

4.Додайте яскраві плями.
Для обмеженого простору частіше використовують меблі та стіни в світлих тонах. Не бійтесь фарб та помалюйте одну зі стін у яскравий колір. Такий акцент дозволить перетворити кімнату і підняти настрій. Використовуйте яскравий текстиль і декор. Досить двох-трьох таких речей, щоб завершити образ і створити індивідуальний стиль.

5.Приділіть увагу деталям.
У маленькій квартирі будь-яка деталь може привернути до себе увагу. Не забувайте про оформлення ручок, розеток, вимикачів та інших дрібних предметів інтер’єру. Підберіть цікаві аксесуари, щоб інтер’єр квартири виглядав привабливо та оригінально.

Повернутись