Психологія кольору в дизайні інтер’єру. Частина 2

Пропонуємо вашій увазі продовження статті про психологію кольору в дизайні інтер’єру. Першу частину статті, де розглядались такі кольори, як: білий, сірий, чорний та жовтий ви можете знайти за цим посиланням. Дальше ми ознайомимось з психологічними особливостями решти популярних кольорів.

Червоний колір.
За своїми характеристиками червоний колір вважається збуджуючим, гарячим, енергійним та життєрадісним. Також стимулююче впливає на мозок, сприяє підвищенню тиску крові та ритму дихання. Використовуйте червоний колір, щоб активізувати гормональну систему, підвищити працездатність та створити відчуття тілесного тепла. Кімната з великою кількістю червоних тонів може збільшити рівень пристрасті. Як і помаранчевий, червоний підвищує апетит, тому широко використовується у дизайні кухні. Найкраще поєднується з білим кольором.

вітальня-в-червоно-сірих-тонах

робочий простір в червоних тонах

заклад харчування в червоних тонах

Рожевий колір.
Ви можете використовувати рожевий колір, щоб створити свіжу і гарну атмосферу в будинку. У більшості країн світу відтінки рожевого сприймаються як жіночі і часто пов’язані з усім, що стосується дівчат. Загалом, при використані у дизайні інтер’єру, психологічні ефекти рожевого кольору є заспокійливими та комфортними. Часто застосовується у дизайні дитячих кімнат.

дитяча-кімната-в-розових-тонах

кухня-розового-кольору

Фіолетовий колір.
Теплі відтінки покращують роботу серця, судин та легенів, підвищують витривалість організму. Холодні відтінки допомагають заспокоїти розум та привести в порядок думки. Фіолетовий колір привертає більше уваги і домінує в кімнаті, тому при правильному використанні, фіолетові тони створюють атмосферу розкоші та багатого оточення для ваших апартаментів.

Синій колір.
Холодний, спокійний, благородний колір. Заспокоює, знімає агресію. Стимулює розумові здібності та покращує пам’ять. З синім кольором ви можете створити свіжий і легкий вигляд вашого помешкання. У дизайні інтер’єру ви можете використовувати синій, щоб створити ідеальну робочу атмосферу, оскільки його психологічні особливості максимально цьому сприяють. Щоб візуально збільшити кімнату, рекомендуємо обирати дуже легкий відтінок синього. Також ви можете використовувати синій колір, щоб охолодити кімнату, у випадку, якщо вона розташована із сонячної сторони. Загалом синім колір буде хорошим варіантом для будь-якої кімнати.

спальня-в-синіх-тонах

кухня-з-темно-синіми-фасадами

домашній-офіс-в-синіх-тонах

Зелений колір.
Психологічні наслідки зеленого кольору дуже схожі на сині. Зелений заспокійливо діє на нервову систему, знижує головний біль, знімає втому та роздратування. Використовуйте психологічні ефекти зеленого кольору, щоб створити спокійну і розслаблюючу атмосферу у вашому домі. Найкраще використовувати у таких кімнатах, як спальня та вітальня, де ви проводите вільний від роботи час. Не обов’язково використовувати лише один відтінок, також поширені варіанти поєднання кількох відтінків або поєднання зеленого з іншими кольорами.

вітальня-зеленого-кольору

вітальня-зеленого-кольору-2

кухня-в-зелено-білих-тонах

Ці рекомендації є хорошою початковою позицією у пошуку кольорів вашого інтер’єру. Пам’ятайте, що вибір кольорів — це дуже особиста справа, тому вибирайте відтінки, які підходять вам та вашому стилю життя.

Повернутись