Психологія кольору в дизайні інтер’єру. Частина 1

З першого погляду ми можемо думати, що дуже легко вибрати кольори для окремої кімнати чи навіть цілого будинку, тому що ми вибираємо те, що нам подобається і що ми хочемо. У певних випадках результати хороші, але в більшості випадків, якщо ви нічого не знаєте про кольори і які комбінації виглядають чудово для вашого домашнього стилю, результати можуть не мати нічого спільного з професійним виглядом. Отже, спочатку ми повинні знати, що у нас є три основних кольори: жовтий, червоний та синій. Коли ми поєднуємо ці основні кольори разом, ми отримуємо похідні кольори: жовтий та синій – зелений, жовтий та червоний – помаранчевий, синій та червоний – фіолетовий. Змішуючи основні кольори з похідними ми отримуємо різні кольорові відтінки. Кольори дають нам певний стан розуму, здатні підбадьорити нас, відчувати себе в безпеці, спокої, стані розслаблення, збільшити здатність концентруватися або пригадають нам приємні речі. Існують і ті кольори, які пригнічують нас, які через певний час втомлюють і дратують. Ми повинні це врахувати, коли вибираємо нашу палітру.

3 поради щодо вибору кольору:

1. Ми беремо до уваги те, як довго ми будемо перебувати в кімнаті і в які години дня, які заходи будуть тут відбуватися та про настрій, який ми хочемо отримувати за допомогою використаних кольорів.
2. Ви повинні побачити, коли сонячне світло входить в нашу кімнату і в які години – вранці, вдень, впродовж дня або ж взагалі воно там відсутнє (це залежить від позиції кімнати).
3. Подивіться, наскільки велика кімната. Згідно з цим, використовуйте більш світлі або темніші кольори. Яскраві фарби дають відчуття більшого простору, а темні або теплі – змушують кімнату виглядати меншою.

Далі ми розглянемо деякі психологічні ефекти найпопулярніших кольорів. Але майте на увазі, що люди сприймають кольори по-різному. Використання кольорової психології у дизайні інтер’єру не гарантує, що кожна людина в будинку побачить і відчує точно так, як бачите це ви.

Білий колір
Використовуйте психологічні ефекти білого кольору, щоб створити освіжаючий і чистий вигляд у вашому домі. Білий використовується для створення простого зовнішнього вигляду, легкий і вільний. Якщо використовувати його на стінах, меблях або на підлозі, білий може створювати враження, що приміщення набагато вище, ніж насправді. Якщо ви не хочете мати дуже барвисту кімнату, ви можете використовувати білий у комбінації з іншими нейтральними кольорами. Якнайкраще поєднуються з білим – чорний, коричневий або сірий.

Сірий колір
Сірий інтер’єр дає атмосферу формальності, це тонка витонченість, не будучи занадто консервативною. Ефект сірого кольору сильно залежить від тонів фарб, які ви будете використовувати. Це можуть бути як теплі, так і холодні відтінки. Дуже важливо тримати баланс цього кольору з іншими. Наприклад сірими можуть бути стіни, підлога або стеля – меблі в такому випадку потрібно обирати іншого тону, щоб не отримати забагато сірих областей, які стануть переважаючими і створять середовище, при тривалому спогляданні на яке людина буде відчувати сум та сонливість.

Чорний колір
Суворий та елегантний, допомагає налаштуватись на інтелектуальну роботу. Більшість людей асоціюють чорні кольори з похмурими настроями та взагалі з формальними та серйозними нагодами. При тривалому спогляданні понижує настрій. Рекомендуємо використовувати чорний колір у невеликій кількості для контрасту, лише щоб виділити певні речі, зробити акценти, як наприклад фоторамки, маленькі столики тощо. Особливо гарно дивиться в поєднані зі світлим або нейтральним фоном, в такому випадку все чорне чітко виділяється.

Жовтий колір
Стимулює зір та уяву, роботу головного мозку. Колір гарного настрою, допомагає боротися з апатією та відчуттям тривоги. Використовуйте жовті кольорові ефекти, щоб надати яскравий та оптимістичний ефект для вашого інтер’єру. Вплив жовтого кольору змінюється з його нюансами. Блідо-жовтий, нанесений на стіни або стелю, може принести трохи сонячного світла у ваш дім. Якщо ви не хочете використовувати його на стінах, ви можете використовувати ці психологічні ефекти іншими способами. Наприклад, жовтий відмінно підходить в якості аксесуарів, елементів меблів та декору. Найчастіше використовується в дизайні інтер’єрів кухонь.

З описом інших кольорів ви зможете ознайомитись у наступній статті – Психологія кольору в дизайні інтер’єру. Частина 2

Повернутись