Дизайн спальні. Кращі рішення

Спальня вважається місцем відновлення сил та відпочинку. У сучасних варіантах дизайну цієї кімнати поєднуються функціональність, комфорт і спокійна атмосфера, що допомагає зняти напругу і підготуватися до нових звершень.

Загальні правила оформлення спальної кімнати.
Всі сучасні варіанти дизайну насамперед характеризуються універсальністю. Вони підходять для оформлення кімнат будь-яких розмірів. До їхніх основних ознак відносять:

— мінімальне використання декору і меблів;
— створення відкритого простору;
— акцентування уваги на лаконічності форм і ліній.

Для спокійного відпочинку в цій кімнаті не розміщують комп’ютер або телевізор, зате встановлення стельового вентилятора або кондиціонера збільшить рівень комфорту. Віддається перевага простим у використанні і догляді меблям. Спальня повинна бути добре продуманою. Якщо вона зовсім невелика, то можна застосувати вбудовані і конструкції та меблі трансформери.

Створити потрібну атмосферу допоможуть і обрані кольори. Контрастні тона, наприклад, зроблять спальню оригінальною і навіть трохи ексцентричною. Це досягається завдяки меблям, декору, акцентам на стінах, які виділяються на тлі будь-якого світлого відтінку.

У темному оформленні кімнати для дзеркал і кожної зони встановлюють індивідуальні освітлювальні прилади. Меблі в такій спальні не повинні зливатися зі стінами і стелею. Вони мають бути трохи світлішими або темнішими від основного кольору.

Варіанти оформлення спальні.
До найбільш поширених стилів відносять хай-тек, неокласику, лофт, мінімалізм та арт-деко. Вони створюють гармонійну атмосферу, яка не перевантажує сприйняття зайвими деталями. Всім цим напрямками притаманні лаконічність та практичність.

Наприклад, в сучасній класиці більше не використовують громіздкі гарнітури. Меблі розташовуються симетрично до ліжка, яке виступає центральним елементом. Стіни роблять спокійних відтінків (сірого, пісочного, білого або блакитного), яскравими залишаються тільки деталі. Таким чином спальня виглядає затишною і просторою. Також в нео класиці популярні такі елементи декору, як арки та молдинги, але їх повинно бути небагато.

Напрямок хай-тек характеризується комбінуванням відтінків. Стіни фарбують в певний колір і прикрашають картинами. Стиль передбачає застосування модульних меблів незвичайної форми. На стелю вішають люстру, основу якої складає металевий каркас. Для освітлення також використовують точкові світильники.

Сучасні варіанти оформлення спальні засновані на стриманості колірної гами, простоті форм і високій якості матеріалів. У той же час вони дозволяють втілювати навіть найсміливіші фантазії.

Повернутись