12 ідей дизайну книжкових полиць

Книжкові полиці можуть мати набагато цікавіший вигляд ніж той до якого ми звикли, якщо підійти до їхнього дизайну творчо. Адже книжкові полиці схильні створювати гарне враження за рахунок різноманіття своїх обкладинок, тому крім свого основного призначення — ще й непогано виконують роль декору. Не лише окремі полиці, але й книжкові шафи можуть зробити вашу стіну великою і розкішною прикрасою, або можуть  бути ідеальним розділенням між двома вашими кімнатами. У цій статті ми пропонуємо вам добірку ідей, як облаштувати книжкові полиці у вашій квартирі чи заміському будинку. Ідеї підійдуть і тим, хто є власником великої колекції книг, і тим хто хоче розташувати на полицях лише декілька примірників.

Книжкова шафа від стіни до стіни. Найкраще підходить для домашніх кабінетів або вітальної кімнати. Головна перевага – може вмістити безліч книг, в цей же час власникам кімнат невеликих габаритів, такий варіант не завжди буде зручним.

Шафа в мінімалістичному стилі, поділена на модулі однакових розмірів, модулі без дверок — цілком можуть служити для зберігання книг та журналів.

Кольорові навісні модулі шестикутної форми – ідеальний варіант для дитячої кімнати. Можна одночасно зберігати як книги так і іграшки, в залежності від віку вашої дитини. Найпопулярнішим матеріалом для виробництва меблів такого типу є фанера, яка дозволяє комбінувати з різними геометричними формами, а також добре підлягає гнуттю.

Книжкова полиця, яка плавно переходить в робоче місце. Такий дизайн не дає можливості розмістити велику кількість книг, зате виглядає компактно і дає можливість обладнати робоче місце чи місце для читання у будь якому куточку вашої оселі.

Полиця-ніша. Більше підходить для кімнат великих габаритів.

Оригінальний спосіб прикрасити книжкові полиці — це використати у їхньому дизайні елементи необробленого дерева. Наприклад, ось такі полиці, які підтримуються гілками берези.

Ще один варіант схожої тематики – композиція полиць у вигляді дерева.

Стелаж-трансформер виконаний з фанери. Конструкція такого типу дозволяє нам легко експериментувати з розмірами полиць, що є зручним для зберігання книжок різних розмірів. Також таким чином можна створювати свій власний дизайн стелажа або ж змінювати його час від часу.

Але полиці можуть бути не лише на стіні, приклад цьому — крісло для відпочинку з вбудованими полицями для книг. Такий виріб поєднує в собі зразу дві функції та неабияк економить простір вашої кімнати.

Живете у заміському будинку? Варіант з полицями під сходами обов’язково впишеться у ваш інтер’єр.

Стелаж з металевою конструкцією. Такий дизайн часто використовують у стилі лофт. Завдяки тонким елементам конструкція сприймається легкою та гармонійно виглядає в обмеженому просторі.

Кутові  полиці – можуть додати особливого вигляду вашій стіні, особливо якщо будуть виконані з натурального дерева. Як ви вже зрозуміли, організувати свої книги можна багатьма способами, головне підійти до цього творчо. І не засмучуйтесь, якщо у вас недостатня кількість книг – вільний простір завжди можна заповнити невеликими скульптурами чи сувенірами, також гарно дивляться декоративні тарілки, чаші або ж фотографії.  

Повернутись