10 ідей візуального збільшення простору кімнати

Все більше і більше людей, особливо у великих містах, замість просторих апартаментів мають в своєму розпорядженні тільки невеликі квартири або студії. Давайте розглянемо 10 ідей, щоб візуально збільшити простір у вашому приміщенні.

1. Дзеркала в кімнаті.
Використовуйте дзеркала, які візуально збільшать простір. Скляні елементи в меблевих конструкціях дають ефект розширення простору кімнати або ванної, коли ми ставимо скляну кабіну або вішаємо прозору фіранку для душу.

2. Багатофункціональність меблів.
Використовуйте багатофункціональні меблі — пуфи з ємністю, шафи-купе з продуманою системою зберігання, лавку в холі, яку також можна використовувати як місце для зберігання взуття. Для невеликих кімнат однозначно краще підійдуть меблі на замовлення, які хоч і дорожчі, ніж готові гарнітури, але дозволяють раціональніше використовувати простір.

3. Кольорові акценти.
Поставте в кімнаті один яскравий, художній або графічний акцент, замість того, щоб накопичувати колекцію дрібних предметів, подарованих або привезених з поїздки. Застосуйте принципи мінімалізму до простору, в якому ви живете. Ви можете створити кольорові акценти, згрупувавши, наприклад, книги з обкладинками одного кольору — ця група створить враження впорядкованості і може красиво оживити кімнату.

4. Окремі зони.
Не застеляйте підлогу великим килимом, а використовуйте маленькі килимки різних кольорів, щоб розділити простір на окремі зони. Також їх можна розділити виразними колірними акцентами на стінах.

5. Відмовтеся від верхнього освітлення.
Декоративна люстра може добре виглядати в бальному залі, але в маленькій кімнаті вона відразу знижує свою висоту. Точкове освітлення набагато краще в маленьких кімнатах, висвітлюючи ніші або кути кімнати і, таким чином, посилюючи відчуття легкості і простору.

6. Без штор і тюлей.
Незахищені вікна — це доля скандинавських країн, які більшу частину року страждають від нестачі світла. Не дивно, що вікна залишають без таких популярних прикрас, як штори і тюлі. На користь позбавлення від них в малогабаритних квартирах є два аргументи: по-перше, це скупчення пилу, а по-друге, вони займають місце і обмежують доступ денного світла. Якщо нам все ж таки необхідно трохи особистого простору і ми не готові залишати відкриті вікна — рекомендуємо замінити візуально важкі штори та тюлі на легкі жалюзі або рулонні штори.

7. Усвідомлено підбирайте колір.
Яскраві кольори стін, стелі та підлоги дозволять отримати відчуття легкості і розширити простір навіть у невеликому приміщенні. Тому в невеликих приміщеннях краще вибирати відтінки білого або бежевого кольору. Якщо ви дуже мрієте про колір — давайте вирішимо, наприклад, пофарбувати одну стіну в сильний контрастний відтінок, який буде домінуючим кольоровим акцентом. Також слід пам’ятати, що фарбування стелі на відтінок світліше стін і залишення на стіні вузької смужки в колір стельової фарби дозволить візуально підняти всю кімнату. Зробити це не складно, навіть якщо фарбувати кімнату самостійно — досить приклеїти стрічку під стелю скотчем, поки проводиться фарбування стін.

8. Меблі вгору.
Якщо обставляємо невеликий простір, постарайтеся підняти меблі вгору. Це стосується і диванів, і крісел — меблі на ніжках, а також полички для книг або гардероби, що доходять до стелі, тут набагато кращий варіант. Завдяки цьому ми отримуємо не тільки додатковий простір для зберігання необхідних речей, але і враження збільшення кімнати або холу.

9. Легкі меблі.
Ще один спосіб візуально збільшити простір — використовувати в невеликих приміщеннях світлі меблі. Достатньо добре будуть дивитись меблі в скандинавському стилі, ажурні полиці, якими можна розділити окремі зони будинку або полиці для книг, що висять на кутах, які наче підвисли в просторі. Уникайте масивних і темних меблів — вони добре виглядають тільки в дійсно просторих приміщеннях. Знову ж: принципи мінімалістичного облаштування служать прикладом економії місця і часу, що витрачається на його прибирання.

10. Вертикальні і горизонтальні смуги.
Розумне використання вертикальних і горизонтальних смуг на стінах або підлозі невеликих приміщень посилює враження руху і плавного ковзання погляду по наступним елементам простору. Тому варто подумати про використання такого оптичного рішення, як приклад — меблі з чітким вертикальним поділом фасадів, також як варіант, використати смугасті шпалери, що візуально видовжують стіни та роблять стелю вищою.

 

Повернутись